Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podał 12-latce narkotyki

Data publikacji 27.06.2008

Policjanci ze Szczecina zatrzymali mężczyznę, który podał narkotyki 12-letniej dziewczynce. Dziecko zaginęło w ostatni wtorek. O jej zniknięciu policjantów poinformowali rodzice. Funkcjonariusze odnaleźli dziecko po kilku godzinach w jednym z mieszkań. Ustalili też osoby, które mogły mieć związek z jego zaginięciem. Tomasz B. już usłyszał zarzuty za udostępnienie 12-latce narkotyków. Śledczy nadal wyjaśniają okoliczności związane ze zniknięciem dziewczynki.

Rodzice dziewczynki zgłosili zaginięcie dziecka we wtorek wieczorem. Ostatni raz widzieli 12-latkę rano i od tej pory nie było z nią żadnego kontaktu. W pewnym momencie matce udało się telefonicznie skontaktować z dzieckiem. Z uzyskanych przez kobietę informacji wynikało, że zaginiona jest z jakimś mężczyzną. Rodzice powiadomili Policję. Funkcjonariusze od razu wszczęli poszukiwania. Po kilku godzinach ustalono, w którym mieszkaniu przebywa dziewczynka. Tam też ją odnaleziono.

Ze względu na jej stan policjanci odwieźli 12-latkę do szpitala dziecięcego. Tu po wstępnych badaniach okazało się, że dziecko jest pod wpływem narkotyków. Policjanci szybko ustalili osoby, które mogły mieć związek z zaginięciem dziewczynki. Jak wynika z ustaleń śledczych, dziewczynce narkotyki podał najprawdopodobniej 33-letni Tomasz B. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Postawiono mu zarzut udzielania środków odurzających małoletniej. Za popełnione przestępstwo grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd rejonowy w Szczecinie przychylił się do tego wniosku i aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Przypominamy, ze w okresie wakacji na dzieci czyha wiele zagrożeń. Apelujemy do rodziców, by zwracali uwagę na to, z kim i gdzie ich dziecko spędza czas wolny.
Powrót na górę strony