Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pomagamy i chronimy”. Policjanci pomogli 75-letniej kobiecie, która miała atak hipoglikemii

Data publikacji 28.08.2023

Dzięki czujności policjantów z Drezdenka udało się pomóc kobiecie chorej na cukrzycę. 75-latka w centrum miasta miała atak hipoglikemii, co spowodowało, że kontakt z nią był bardzo utrudniony. Na szczęście jeden z przechodniów powiadomił policjantów. Okazało się, że nienaturalne zachowanie kobiety spowodowane było atakiem choroby. Czujni policjanci zauważyli na ręce kobiety specjalną opaskę informującą o chorobie. Dzięki temu udało się szybko wezwać pomoc medyczną. Obywatelska postawa jednego z przechodniów, czujność policjantów i fachowa pomoc medyczna sprawiły, że 75-latka szybko poczuła się lepiej.

Jak ważna jest odpowiednia rekcja ze strony obywateli w sytuacji zagrożenia? Doskonałym przykładem tego jest sytuacja, jaka miała miejsce w piątek 25 sierpnia w centrum Drezdenka. To wtedy do policjantów dotarła informacja od zaniepokojonego przechodnia o kobiecie, która stała oparta o samochód. Ze zgłoszenia wynikało również, że z panią trudno było się komunikować i miała problemy z utrzymaniem równowagi. Po przyjeździe na miejsce policjanci z Drezdenka udzieli pierwszej pomocy przedmedycznej i zauważyli na ręce kobiety specjalną opaskę informującą, że jest chora na cukrzycę. W takiej sytuacji najważniejsze jest, aby jak najszybciej pomóc chorej osobie. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego podała 75-latce kroplówkę, która szybko spowodowała, że pacjentka poczuła się dużo lepiej.   

Dzięki czujności i obywatelskiej postawie jednego z przechodniów oraz skutecznej interwencji policjantów i załogi pogotowia ratunkowego udało się pomóc chorej kobiecie. Zaraz po podaniu leku 75-latka mogła już swobodnie się wypowiadać i podziękowała wszystkim za pomoc.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony