Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 61-latka

Data publikacji 28.08.2023

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 61-latka, który w niedzielę w godzinach popołudniowych wyszedł z domu i do niego nie powrócił. O zaginięciu mężczyzny rodzina powiadomiła służby dopiero gdy zrobiło się ciemno. Wciągu trzech godzin od zgłoszenia, stróże prawa odnaleźli mężczyznę.

27 sierpnia 2023 roku w godzinach wieczornych dyżurny brzezińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 61-letniego mieszkańca gminy Dmosin. Mężczyzna w niedzielę w godzinach popołudniowych wyjechał na chwilę rowerem, żeby odwiedzić rodzinę. Początkowo domownicy na własną rękę próbowali odnaleźć zaginionego, ale gdy zrobiło się ciemno i poszukiwania nie dawały pozytywnego rezultatu postanowili powiadomić odpowiednie służby. Policjanci natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowani byli również strażacy oraz policyjny pies tropiący. Dzięki sprawnej i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej brzezińscy policjanci już po niespełna trzech godzinach odnaleźli zaginionego seniora w krzakach, w głębokim rowie. Mężczyzna wjechał tam rowerem i ze względu na schorzenia, które posiadał nie był w stanie samodzielnie się z niego wydostać. Na miejsce wezwano medyków, którzy nie stwierdzili żadnych urazów u mężczyzny w związku z czym przekazany został rodzinie.  

Brzezińscy policjanci zwracają się z prośbą do bliskich i opiekunów osób starszych i nieporadnych o odpowiednią i uważną opiekę, a w przypadku zaginięcia, o jak najszybsze poinformowanie służb, gdyż upływ czasu od chwili zaginięcia do zgłoszenia ma ogromne znaczenie w skuteczności podjętych działań. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach ważne są szczegóły i jak najwięcej danych, które pomogą i ułatwią poszukiwania.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony