Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci pilotowali samochód z chłopcem potrzebującym szybkiej pomocy medycznej

Data publikacji 28.08.2023

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pilotowali samochód, w którym znajdował się chłopiec, potrzebujący niezwłocznej pomocy lekarskiej. Policjanci bez chwili wahania zapewnili bezpieczny pilotaż pojazdu do Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Dzięki reakcji i pomocy policjantów dziecko błyskawicznie trafiło w ręce specjalistów i otrzymało fachową opiekę.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali informację od zrozpaczonej matki, która poprosiła policjantów o pomoc w dotarciu do szpitala w Legnicy. Kobieta oświadczyła, że jej syn podczas zabawy uderzył głową o metalowe schody i rozciął łuk brwiowy. Z rany obficie sączyła się krew, a chłopiec wraz z upływem czasu słabł.

Policjanci błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu samochodu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Włączyli sygnały świetle i dźwiękowe w oznakowanym radiowozie i eskortowali pojazd zatłoczonymi ulicami Legnicy.

Funkcjonariusze pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć kobiecie i jej synkowi do szpitala. Po przyjeździe na miejsce 7-latek został natychmiast przekazany personelowi medycznemu, który udzielił chłopcu specjalistycznej pomocy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Film Film z pilotażu samochodu

Opis filmu: Film z pilotażu samochodu

Pobierz plik Film z pilotażu samochodu (format mp4 - rozmiar 23.5 MB)

Powrót na górę strony