Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci natychmiast pobiegli na pomoc mężczyźnie

Data publikacji 30.08.2023

Podkom. Mariusz Cywiński, sierż. szt. Mirosława Wiśniewska oraz sierż. Łukasz Krusiński z rypińskiej jednostki natychmiast pobiegli na pomoc mężczyźnie, który nagle zasłabł. To pokazuje jak reaguje policjant, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (29.08.23) w okolicy Komendy Powiatowej Policji w Rypinie. Na pobliski parking przyjechał samochód, z którego wysiadł mężczyzna. Po przejściu kilku kroków nagle zesztywniał i upadł na ziemię. Sytuację tę zauważyli będący w pobliżu policjanci z „patrolówki” oraz wydziału kryminalnego i natychmiast pobiegli mu na pomoc. Jednocześnie na miejsce została wezwana karetka pogotowia.

Funkcjonariusze ocenili, że mężczyzna ma objawy wstrząsu anafilaktycznego z utratą przytomności. Mężczyzna miał nasilające się problemy z oddychaniem, dlatego policjanci ułożyli go w odpowiedniej pozycji, udrożnili drogi oddechowe i do czasu przyjazdu karetki pogotowia kontrolowali jego czynności życiowe.

Jak się okazało, stan zdrowia mężczyzny zagrażał jego życiu, dlatego medycy, którzy przyjechali na miejsce zdecydowali o konieczności zabrania go do szpitala.

To jedna z wielu sytuacji pokazująca reakcje policjantów na potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi i taką właśnie postawę zaprezentowali podkom. Mariusz Cywiński, sierż. szt. Mirosława Wiśniewska oraz sierż. Łukasz Krusiński z rypińskiej komendy.

(KWP w Bydgoszczy/kch) 

Powrót na górę strony