Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna Droga do Szkoły

Data publikacji 01.09.2023

W okresie od 4 do 30 września 2023 r. Policja będzie prowadziła działania informacyjno - edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Ważnym aspektem akcji jest także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W pierwszych dniach nauki w okolicach szkół pojawi się więcej policyjnych patroli. Policjanci zwrócą uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz zmniejszaniu prędkości przed przejściem tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego.

Dwoje policjantów obserwuje przejście dla pieszych przed szkołą.

Podczas prowadzonych kontroli mundurowi zwrócą też uwagę, czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia oraz czy dzieci są prawidłowo przewożone.

Stałym elementem działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” są też spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci będą na nich omawiać zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze oraz wskazywać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Przypomną też o potrzebie noszenia elementów odblaskowych.

Policja przypomina, że powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. Nie zapomnijmy porozmawiać ze swoimi pociechami o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Dawajmy też dzieciom przykład jak bezpiecznie i rozważnie korzystać z drogi.

Informacje z województw:

KWP w Bydgoszczy - Policyjne działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

KWP w Gorzowie Wlkp. - W BEZPIECZNYM DOTARCIU DO SZKOŁY POMAGAJĄ LUBUSCY POLICJANCI

KWP w Katowicach - Inauguracja akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

KWP w Lublinie - Rozpoczęliśmy akcję „Bezpieczna droga do szkoły” i podsumowaliśmy wakacje na Lubelszczyźnie, „Bezpieczna droga do szkoły”

KWP w Olsztynie - Bezpieczna droga do szkoły na Warmii i Mazurach

KWP w Poznaniu - Bezpieczna droga do szkoły. Wielkopolscy uczniowie „machają” kierowcom

KWP w Radomiu - Działania mazowieckich policjantów na rzecz bezpiecznego powrotu dzieci do szkół oraz podsumowanie wakacji

KWP w Rzeszowie - "Bezpieczna droga do szkoły" z podkarpackimi policjantami

KWP we Wrocławiu - „Bezpieczna droga do szkoły” – działania dolnośląskich policjantów

(BRD KGP)

Foto: KGP / KWP Wrocław

  • Plakat Bezpieczna droga do szkoły 2023.
  • Policjantka prowadząca grupę dzieci w wieku szkolnym.
Powrót na górę strony