Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli kobietę, która miała chciała targnąć się na swoje życie

Data publikacji 31.08.2023

Funkcjonariusze ze Szklarskiej Poręby szczęśliwie odnaleźli osobę, która chciała odebrać sobie życie. Znajdująca się w kryzysie kobieta została odnaleziona na Rozdrożu pod Kamieńczykiem. Była w bardzo złej kondycji psychicznej. Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy wkrótce pojawili się na miejscu zaraz po policjantach, udzielili jej dalszej pomocy. Kobieta ostatecznie trafiła pod fachową opiekę lekarzy.

W minioną środę (30.08.2023) w godzinach wieczornych policjanci otrzymali informację od ratowników GOPR o poszukiwaniach kobiety, która chce targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze po uzyskaniu jej rysopisu natychmiast ruszyli na poszukiwania na szlak w stronę Wodospadu Kamieńczyk. Najprawdopodobniej tą drogą miała schodzić potrzebująca pomocy kobieta.

Funkcjonariusze podczas sprawdzania szklaku na Rozdrożu pod Kamieńczykiem zauważyli osobę, której wygląd odpowiadał podanemu rysopisowi. Okazała się nią 35-letnia mieszkanka Opola. Była w bardzo złej kondycji psychicznej i potrzebowała pomocy.

Wyznała funkcjonariuszom, że tego dnia przyjechała do Szklarskiej Poręby specjalnie po to, aby odebrać sobie życie. Policjanci otoczyli kobietę opieką i wsparli ją dobrym słowem.

Ratownicy GOPR, którzy wkrótce pojawili się na miejscu, udzieli kobiecie dalszej pomocy, a następnie z uwagi na zagrożenie jej życia i zdrowia, została ona przekazana zespołowi Pogotowia Ratunkowego.

Sytuacja ta pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja i interwencja w przypadkach kryzysowych oraz wsparcie dla osób znajdujących się w trudnych sytuacjach emocjonalnych. Ważne jest, aby nie pozostawiać problemu bez reakcji i szukać pomocy tam, gdzie można otrzymać profesjonalne wsparcie.

(KWP w we Wrocławiu / kp)

plakat informacyjny. Wersja dostępna cyfrowo w załączniku

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony