Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej..."

Data publikacji 31.08.2023

Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. To kolejny nabór do służby w łódzkim garnizonie policji w 2023 roku. Nowo przyjęci policjanci po szkoleniu podstawowym rozpoczną służbę w kilkunastu jednostkach policji naszego garnizonu. Chcesz służyć w Policji? Rozpocznij proces rekrutacji i dołącz do nas! Pierwszy raz masz możliwość po ukończeniu kursu podstawowego trafić bezpośrednio do służby kryminalnej!

W uroczystości na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinspektora Sławomira Litwina udział wzięli Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Piotr Adamczyk, w imieniu Wojewody Łódzkiego Marcin Szmaja, Zastępca Dowódcy 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia pułkownik Jarosław Zdun, Naczelnik Zarządu CBŚP w Łodzi inspektor Jarosław Świerczyński, przewodniczący NSZZ Policjantów podinsp. Krzysztof Balcer, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Zdzisław Pełka, Prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku Jarosław Olbrychowski, Prawosławny Kapelan Wojewódzki Policji w Łodzi ksiądz podpułkownik Straży Granicznej Adam Weremijewicz oraz komendaci miejscy i powiatowi Policji. 

Szeregi łódzkiego garnizonu Policji zasiliło 73 funkcjonariuszy, w tym 43 policjantów i 30 policjantek. Nowi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin: "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi w swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów. Życzył im aby w trudnym policyjnym rzemiośle znaleźli swoją drogę. Żeby ten najbliższy okres szkolenia wykorzystali maksymalnie w myśl wojskowej maksymy „więcej potu na ćwiczeniach, mniej krwi na polu walki”. Podkreślił, że to przygotowanie pozwoli młodym policjantom lepiej realizować zadania służbowe. Podziękował im za podjęcie tej trudnej ale satysfakcjonującej decyzji. Podziękowania złożył również rodzicom i bliskim, którzy byli obecni na uroczystości. Komendant podkreślił, że bez ich wychowania i wpajanym wartościom nie odważyliby się wstąpić w szeregi policji. 

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej i zapalenie zniczy przez nowo przyjętych funkcjonariuszy. Uroczystą oprawę uroczystości zapewniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Nowo przyjęci policjanci po szkoleniu podstawowym rozpoczną służbę w kilkunastu jednostkach policji naszego garnizonu. Chcesz służyć w Policji? Rozpocznij proces rekrutacji i dołącz do nas! Pierwszy raz masz możliwość po ukończeniu kursu podstawowego trafić bezpośrednio do służby kryminalnej. Nie zwlekaj, liczba miejsc jest ograniczona. Mamy dla Ciebie miejsce w Łodzi, Pabianicach i Zgierzu.

W tym roku czekają nas jeszcze dwa wcielenia do służby w Policji. Przewidziane są terminy:

 • 27 października  2023,
 • 28 grudnia 2023.

Dokumenty można złożyć w każdej chwili w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendach miejskich/powiatowych na terenie Województwa Łódzkiego oraz za pośrednictem Poczty Polskiej wysyłając na adres Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, ul. Lutomierska 108/112, 91-048 Łódź.

Nowo przyjętym koleżankom i kolegom oraz ich rodzinom życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów.

sierż. Mateusz Piliński


 

 • Poczet sztandarowy.
 • Policjanci składający ślubowanie.
 • Nowo przyjęci policjanci.
 • Złożenie kwiatów przed pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskich.
 • Poczet sztandarowy.
 • Warta Policyjna przy pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskich.
 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi.
 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi.
 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi wita się z nowo przyjętymi funkcjonariuszami.
 • Nowo przyjęci policjanci.
 • Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi przyjmuje meldunek o zakończeniu uroczystości.
 • Nowo przyjęci Policjanci, w tle poczet sztandarowy.
 • Policjanci wciągający flagę Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Komendant wita się z nowo przyjętymi policjantami.
 • Poczet sztandarowy.
 • Kierownictwo Policji Garnizonu Łódzkiego.
 • Nowo przyjęci Policjanci.
Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Glos_002_sd.m4a

Pobierz plik Glos_002_sd.m4a (format mp3 - rozmiar 1.46 MB)

Powrót na górę strony