Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli kobietę w ostatniej chwili

Data publikacji 01.09.2023

Zawód policjanta to wyjątkowa profesja. Wymaga wiele poświęcenia, ale daje też ogromną satysfakcję, szczególnie w sytuacji, kiedy ratuje się ludzkie życie. Wiedzą o tym doskonale policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z komendy w Świeciu, którzy w ostatniej chwili odnaleźli i powstrzymali kobietę chcącą odebrać sobie życie. Komendant Powiatowy Policji w Świeciu mł. insp. Marek Mitura podziękował policjantom za szybką reakcję i profesjonalizm.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w minioną środę (30.08.2023) w Świeciu. Dyżurny komendy zgłoszenie dotyczące kobiety w kryzysie emocjonalnym otrzymał około 13:00. Z uzyskanych informacji wynikało, że 31-latka z ranami na twarzy i rękach pobiegła w stronę rozległego parku w rejonie Wisły deklarując, że popełni samobójstwo. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i przystąpili do przeczesywania terenu i znajdujących się w okolicy pustostanów.

Po kilkukrotnych próbach, mundurowym udało się skontaktować telefonicznie z kobietą. Oznajmiła, że zażyła dużą ilość leków. Miała spowolnioną i niewyraźną mowę. Policjanci starali się jak najdłużej utrzymać kontakt z kobietą odwodząc ją od myśli samobójczych. Ustalili również opis miejsca, w którym może się znajdować. Po kilku minutach, na łące za skarpą zauważyli leżącą kobietę. Mała liczne okaleczenia na całym ciele. Była w bardzo złej kondycji fizycznej i psychicznej. Bydgoszczanka straciła dużo krwi. O jej życiu decydowały minuty.

Mundurowi błyskawicznie podjęli działania udzielając jej pierwszej pomocy. Nie tracąc ani chwili założyli opatrunki uciskowe, aby powstrzymać dalsze krwawienie i opatrzyli rany. Otoczyli ją opieką i wsparli dobrym słowem. Monitorowali jej funkcje życiowe, a następnie, z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, kobieta została przekazana Zespołowi Pogotowia Ratunkowego.

Sytuacja ta pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja i interwencja w przypadkach kryzysowych oraz wsparcie dla osób znajdujących się w trudnych sytuacjach emocjonalnych. Ważne jest, aby nie pozostawiać problemu bez reakcji i szukać pomocy tam, gdzie można otrzymać profesjonalne wsparcie.

Dziś (1.09.23) Komendant Powiatowy Policji w Świeciu mł. insp. Marek Mitura podziękował sierż. szt. Damianowi Wohlfeil i sierż. Danielowi Czepek, którzy udzielili pomocy mieszkance Bydgoszczy i uratowali jej życie. Dzięki ich błyskawicznej reakcji nieszczęście nie zamieniło się w tragedię. Pan Komendant docenił profesjonalizm i duże zaangażowanie funkcjonariuszy wydziału prewencji w służbę społeczeństwu i osobiście wręczył im listy gratulacyjne.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP w Bydgoszczy / kc) 

                  

Powrót na górę strony