Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życie małej dziewczynki było zagrożone - pomogli łódzcy dzielnicowi

Data publikacji 01.09.2023

„Ratunku, pomocy moja córeczka traci przytomność...” to pierwsze słowa kobiety, która wbiegła na II Komisariat Policji w Łodzi. Bałuccy policjanci natychmiast przystąpili do eskorty dziecka w drodze do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 31 sierpnia 2023 roku po godzinie 14.00. Na poczekalnię bałuckiego komisariatu wbiegła roztrzęsiona kobieta. Z jej relacji wynikało, że jej 5 letnia córeczka odczuwa silny ból brzucha, ma problemy z oddychaniem i traci przytomność.

W takiej sytuacji decyzja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna. Poinstruowali 36-latkę w jaki sposób ma się poruszać za radiowozem i przy użyciu sygnałów uprzywilejowania rozpoczęli pilotaż do szpitala przy ulicy Spornej. Dzięki policyjnym działaniom, matka z córką szybko i bezpiecznie dotarły do placówki medycznej. Mała dziewczynka trafiła pod fachową opiekę lekarzy, gdzie otrzymał potrzebna pomoc.

„Pomagamy i chronimy” to hasło, które doskonale odzwierciedla reakcję dzielnicowych na zagrożenie, w jakim znalazło się dziecko.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony