Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwalniaj przy szkołach

Data publikacji 03.09.2023

Rozpoczął się rok szkolny. W pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się większego ruchu pojazdów oraz pieszych. Policja wraz z swoimi partnerami rozpoczeła więc akcję "Zwalniaj przy szkołach".

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w okresie od 4 do 30 września br., Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem aplikacji Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju będzie prowadziła akcję pn. Zwalniaj przy szkołach.

Rysunek przedstawiający dzieci idące chodnikiem do szkoły i samochód.

Aby dotrzeć z przekazem akcji do jak największej liczby kierujacych, komunikaty i informacje publikowane będą także na stronach interentowych i w mediach społecznościowych zarówno Policji, jak i partnerów prowadzonych działań.

W aplikacji Yanosik użytkownicy otrzymają banner akcji oraz komunikat zachęcający do zwolnienia/redukcji prędkości jazdy w pobliżu szkół i placówek oświatowych oraz zachowania ostrożności.

Kierujący powinni mieć na uwadze, że po wakacjach, dzieci mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego. Tym bardziej przejeżdżając w pobliżu szkół powinni być skupieni, obserwować drogę i jej otoczenie oraz przestrzegać hasła akcji: Zwalniaj przy szkołach.

Będzie o tym przypominał spot emitowany przez firmę Screen Network S.A., na ekranach rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.

(BRD KGP)

Film Zwalniaj przy szkołach

Pobierz plik Zwalniaj przy szkołach (format mp4 - rozmiar 475.59 KB)

Powrót na górę strony