Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o gwałt, poszukiwany przez Interpol, zatrzymany przez policjantów z powiatu krakowskiego

Data publikacji 01.09.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 38-latka, poszukiwanego przez międzynarodową organizację policyjną (Interpol) na zlecenie brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna podejrzany jest o gwałt. Trafił do aresztu.

30 sierpnia br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ustalili miejsce przebywania 38-letniego obywatela Polski, poszukiwanego przez Interpol, celem aresztowania i doprowadzenia do sądu. Mężczyzna ukrywał się pod jednym z adresów na terenie gminy Zabierzów i tam też został zatrzymany przez kryminalnych z powiatu krakowskiego.

Władze Wielkiej Brytanii Brytyjskie poszukiwały 38-latka, jako podejrzanego do sprawy o przestępstwo na tle seksualnym — zgwałcenie, którego miał się dopuścić w 2020 roku na terytorium tego kraju.

Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie wykonane zostały z nim czynności. Z kolei dzisiaj (1 września br.) doprowadzili 38-latka do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 60 dni. Zgodnie z dyspozycją sądu, zatrzymany został osadzony w areszcie śledczym, do czasu zakończenia postępowania ekstradycyjnego.

Według prawa Wielkiej Brytanii za przestępstwo gwałtu grozi nawet dożywocie.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony