Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doprowadził do poważnego wypadku i nie udzielił pomocy – został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 04.09.2023

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 37-latek, który jadąc samochodem, doprowadził do sytuacji, gdzie 17-letnia rowerzystka doznała poważnych obrażeń. Mężczyzna kierując pojazdem umożliwił nieletniemu pasażerowi złapanie dziewczyny za rękę, doprowadzając do jej upadku. Wobec 37-latka sąd na wniosek prokuratora zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy, a o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w środę, 30 sierpnia 2023 roku na drodze relacji Węgliniec-Zielonka. Jak wynika z ustaleń policjantów z Komisariatu Policji w Pieńsku oraz zgorzeleckiej komendy, 37-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, kierując pojazdem marki Volkswagen, celowo naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że podczas wyprzedzania rowerzystki zwolnił, umożliwiając pasażerowi złapanie dziewczyny za rękę i ciągnięcie jej, po czym zaczął przyspieszać doprowadzając do jej przewrócenia. Niestety 17-latka uderzyła głową o jezdnię doznając poważnych obrażeń. Kierujący nie udzielając jej pomocy odjechał z miejsca zdarzenia.

Przeprowadzone w tej sprawie przez policjantów czynności poskutkowały zebraniem materiału dowodowego, pozwalającego na przedstawienie 37-latkowi zarzutów. Za popełnione czyny może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratory sąd zastosował wobec 37-letniego kierującego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Pasażer volkswagena, który złapał za rękę rowerzystkę ma 16 lat, dlatego o jego losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony