Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pobiegli po oddech w Łupkowa Run - dla dzieci z łódzkiego hospicjum

Data publikacji 05.09.2023

Za nami II edycja biegu pod nazwą Apetyt na oddech – Łupkowa Run. Celem tego wyjątkowego wydarzenia jest wsparcie podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci Łupkowa. Tam gdzie pojawia się możliwość niesienia pomocy potrzebującym, jednoczą się także policjanci. Podczas biegu w Lesie Łagiewnickim w klasyfikacji służb mundurowych najlepsi okazali się funkcjonariusze łódzkiego garnizonu policji.

Policjanci każdego dnia potwierdzają, że hasło ,,Pomagamy i chronimy” nie jest im obce. Chętnie angażują się w przedsięwzięcia, których głównym celem jest wsparcie tych, którzy tej pomocy potrzebują, szczególnie jeśli chodzi o chore dzieci. Trudno nie pochylić się nad potrzebami podopiecznych łódzkiego hospicjum dla dzieci Łupkowa. Pod opieką tej placówki znajduje się obecnie 118 pacjentów, aż 95 z nich oddycha przy pomocy respiratorów. To dla nich, w minioną niedzielę, 3 września 2023 roku, na starcie biegu w Lesie Łagiewnickim stanęło ponad 500 uczestników, dzieci i dorosłych. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 300, 900 i 1800 metrów. Starsi uczestnicy pokonywali siedmiokilometrową trasę po ścieżkach Lasu Łagiewnickiego. Poza klasyfikacją OPEN była wprowadzona klasyfikacja służb mundurowych, w której miejsca ,, na pudle” zostały zdominowane przez funkcjonariuszy łódzkiego garnizonu policji. 

W kategorii mężczyzn kolejno laureatami  zostali:
I miejsce – mł.asp. Kamil  Czernik - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim,
II miejsce – podinsp. Grzegorz Wawryszuk – VI Komisariat Policji w Łodzi
III miejsce – sierż. sztab Mateusz Mazurkiewicz – VI Komisariat Policji w Łodzi

W kategorii kobiet:
I miejsce – mł. asp. Marta Kubińska – Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
II miejsce – st. post. Klaudia Jach – Petrusiewicz – Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
III miejsce – mł. asp. Sylwia Kaźmierczak – Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Partnerami wydarzenia była Łódzka Grupa Wojewódzka IPA, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów w Łodzi.
Organizatorzy biegu przygotowali piknik rodzinny, w trakcie którego na odwiedzających  w niedzielę Las Łagiewnicki czekało wiele atrakcji. Łódzcy policjanci przygotowali dla najmłodszych mini miasteczko ruchu drogowego, zadania konkursowe ze znajomości przepisów ruchu drogowego. To był także dobry czas na rozmowy o zasadach jakimi powinny kierować się dzieci by bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Dorosłym opiekunom mundurowi przypominali o bezwzględnym przestrzeganiu przepisów  ruchu drogowego szczególnie w okolicach placówek oświatowych, miejscach przejść dla pieszych. Profilaktyczne konkursy o bezpieczeństwie czekały na całe rodziny także w namiocie przygotowanym przez policjantów z wydziału prewencji.

Podczas niedzielnego spotkania zebrano  ponad 27 tysięcy złotych. Świadomość tego, że z zebranych  środków zakupione respiratory  pozwolą oddychać  nieuleczalnie chorym dzieciom jest wystarczającym powodem dla którego wszyscy łączą swoje siły by pomóc.

Dagmara Mościńska

 • Pamiątkowe medale.
 • Organizatorzy biegu.
 • Startujący zawodnicy.
 • Zawodnicy.
 • Zawodnicy.
 • Zdjęcie grupowe uczestników biegu.
 • Najmłodsi uczestnicy, którzy brali udział w grach i zabawach.
 • Zawodnicy biorący udział w biegu.
 • Policjanci, którzy wygrali bieg.
 • Policjanci trzymający w ręku dyplomy.
 • Policjanci odbierający dyplomy za wygrany bieg.
Powrót na górę strony