Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy o wielkim sercu

Data publikacji 06.09.2023

Dzielnicowy z Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie już nie pierwszy raz wykazał się nieocenioną pomocą i ofiarnością. Empatia i gotowość do niesienia pomocy innym to cechy, które musi posiadać każdy policjant. W gronie funkcjonariuszy nie brakuje także tych, którzy wyciągają pomocną dłoń do drugiego człowieka także po służbie. Właśnie takim policjantem jest st. asp. Leszek Jacznik - dzielnicowy, twórca projektu ,,Paczka z dzielnicy” , który pomaga przez cały rok i swoim działaniem zaraża innych.

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Pomagać można zawsze i wszędzie. Najlepiej wie o tym st. asp. Leszek Jacznik z Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, autor projektu, „Paczka z dzielnicy”, który działa od 2017 roku. Jako policjant pierwszego kontaktu - dzielnicowy, zna problemy i potrzeby mieszkańców swojego rejonu służbowego. Policjant wciela się w rolę Świętego Mikołaja i wraz z całym sztabem pomocników przekazuje paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Z roku na rok akcja nabiera rozpędu, a zasięgiem obejmuje już nie tylko rejon służbowy, ale i cały Olsztyn, a udział w niej bierze coraz więcej darczyńców.

Podczas ubiegłorocznej, grudniowej akcji st. asp. Leszek Jacznik odwiedził pewną rodzinę w jednym z olsztyńskich mieszkań. Oprócz paczek żywnościowych, po zapoznaniu się z trudną sytuacją rodzinną, obiecał jeszcze jeden prezent- wyremontowanie mieszkania. Po pół roku intensywnego zaangażowania i pracy z pomocą wolontariuszy - udało się! Dzielnicowy z Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie odmienił nie tylko cztery kąty, ale i życie pewnej mieszkanki Olsztyna i jej rodziny. Działania prowadzone były od serca, w wolnym czasie. Widząc zaangażowanie w pomoc dzielnicowego zgłosiło się wiele osób, chętnych dołożyć swoją cegiełkę w remont i wyposażenie mieszkania. Sąsiedzka pomoc okazała się nieoceniona. St. asp. Leszek Jacznik nie pozostaje obojętny na los rodzin jakie spotyka podczas swojej codziennej służby. Inicjatywa była również relacjonowana w lokalnych mediach m.in. TVP3 Olsztyn: Remont od serca. Historia pewnej niezwykłej akcji

Bohaterowie są wśród nas. Dzielnicowy st. asp. Leszek Jacznik o wielkim sercu zasila szeregi olsztyńskiej jednostki Policji wykazując się nieocenioną pomocą i ofiarnością dla lokalnej społeczności. Jednak to te bezcenne gesty, uśmiechy i wdzięczność są najlepszą nagrodą za trud pracy i motywują do dalszej służby na rzecz innych.

Każdy kto pragnie czuć satysfakcję ze swojej pracy i nieść pomoc innym, może tego spróbować zakładając policyjny mundur. Osoby zainteresowane służbą w Policji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony: Rekrutacja do służby

(KWP w Olsztynie / sc)

  • umundurowany policjant stoi przy radiowozie, na głownie ma czapkę i brodę mikołaja
  • dzielnicowy z paczkami dla potrzebujących
  • wnętrze mieszkania przed remontem
  • wnętrze mieszkania przed remontem
  • wnętrze mieszkania przed remontem
  • wnętrze mieszkania po remoncie remontem
  • wnętrze mieszkania po remoncie
Powrót na górę strony