Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nigdy nie mają urlopu od niesienia pomocy drugiemu człowiekowi

Data publikacji 06.09.2023

Dzisiejsza noc zapewne na długo pozostanie w pamięci sierżanta sztabowego Pawła Zbroszczyka, który w środku nocy został wybudzony ze snu. Dzięki jego szybkiej reakcji nie doszło do tragedii, a 40-letni mieszkaniec Szczecinka w porę został powstrzymany od targnięcia się na własne życie.

Dziś w nocy policjanta Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku obudziło głośne pukanie do drzwi. O pomoc zwrócił się do niego sąsiad u którego w mieszkaniu doszło do awantury. Z relacji uczestników wynikało, że jeden z mężczyzn będący w kryzysie emocjonalnym oświadczył, że idzie targnąć się na własne życie. Sierżant sztabowy Paweł Zbroszczyk szybko powiadomił służby dzwoniąc na numer alarmowy a sam udał się za mężczyzną, w kierunku jaki wskazała mu zaniepokojona rodzina. W pobliżu miejsca zamieszkania policjant zauważył 40-latka i odwiódł go od tego desperackiego kroku. Mężczyzna został przekazany umundurowanemu potrolowi policji i objęty opieką lekarską.

Pamiętajmy! Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
  • 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
  • 800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie psychicznym
  • 112 – numer alarmowy

Wymienione telefony dostępne są bezpłatnie, całodobowo.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony