Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci ruchu drogowego na międzynarodowym szkoleniu w Salzburgu

Data publikacji 08.09.2023

W dniach od 5 do 6 września 2023 r. w Salzburgu 130 motocyklistów z kilku europejskich państw uczestniczyło w międzynarodowym szkoleniu w zakresie bezpiecznej jazy dla motocyklistów z Policji i służb ratunkowych. Z dolnośląskiego garnizonu w szkoleniu uczestniczyli funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – mł. asp. Marcin Orda i legnickiej komendy miejskiej - mł. asp. Paweł Dominiak. Podmiotami realizującymi dwudniowe ćwiczenia były Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Austriackiej wraz z Komendą Prowincjonalną Policji w Austrii.

Szkolenie, które odbyło się na torze SalzburgRing, zostało podzielone na dwa główne zadania: ćwiczenia na placu manewrowym i praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy zarówno na torze, jak i na alpejskich odcinkach dróg.

Policjanci z Dolnego Śląska podczas dwudniowych ćwiczeń mieli okazję zapoznać się z taktyką jazdy prezentowaną przez austriackich mundurowych, a także poszerzyć umiejętności jazdy jednośladem na łukach przy różnych prędkościach oraz prowadzenia motocykla przy wykorzystaniu pełnej mocy silnika. Ponadto funkcjonariusze mogli doskonalić swoje umiejętności podczas jazdy służbowymi jednośladami z różnymi prędkościami w realnych warunkach drogowych. Mundurowi ćwiczyli również jazdę w parach, co miało na celu podnoszenie ich kwalifikacji w zakresie współdziałania.

Dalsza część szkolenia obejmowała ćwiczenia na placu manewrowym, gdzie uczestnicy zwiększali swoje doświadczenie między innymi w zakresie maksymalnych możliwości wychylenia motocykla przy prawidłowym ułożeniu ciała w trakcie realizacji zadań przy małych prędkościach.

W szkoleniu brali udział funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – mł. asp. Marcin Orda i legnickiej komendy miejskiej - mł. asp. Paweł Dominiak. Poza nabyciem praktycznych umiejętności, szkolenie pozwoliło na wymianę doświadczeń między policjantami ruchu drogowego z różnych części Europy.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Wydział Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu

  • Policjanci przy motorach w tle góry
  • Policjant na motorze w tle góry
  • Góry
  • Policjant przy motorze
  • Policjant przy motorze
  • Policjanci na motorach w tle zabytkowy budynek
Powrót na górę strony