Podwójne zwycięstwo jaworskiego policjanta na mistrzostwach Europy w strzelectwie sportowym

Data publikacji 11.09.2023

Policjant z Jawora odniósł kolejny sukces w strzelectwie sportowym. W kategorii karabinów historycznych na dystansie 100 i 300 metrów - drużynowo zdobył tytuł mistrza Europy, a indywidualnie w tej kategorii na dystansie 100 m zajął drugie miejsce. W miniony weekend podczas Finału Zawodów Long Range European Championships 2023 w Drawsku Pomorskim utalentowany jaworski strzelec aspirant sztabowy Rafał Sokołowski zdobył złoty i srebrny medal.

W miniony weekend na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim odbyły się zawody strzeleckie Long Range European Championships 2023. W turnieju udział wziął policjant z jaworskiej komendy – asp.sztab. Rafał Sokołowski. Występ na tych zawodach okazał się dla funkcjonariusza bardzo udany. W zawodach drużynowych uzyskał bowiem tytuł mistrza Europy, zdobywając jednocześnie złoty medal na dystansie 100  i 300 metrów w kategorii karabinku historycznego. Dodatkowo jaworski dyżurny zajął drugie miejsce w zawodach indywidualnych w kategorii karabinu historycznego Open na dystansie 100 metrów, zdobywając srebrny medal. Na podkreślenie zasługuje fakt, że asp. sztab. Rafał Sokołowski wystąpił już po raz trzeci na tego typu zawodach i pokonał ponad 400 zawodników z kraju i Europy.

Aspirant sztabowy Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym od 18 lat i od wielu lat odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się liczne zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W 2020 roku zdobył tytuł wicemistrza Europy w kategorii karabinu długodystansowego na 1000+ oraz karabinu historycznego Open podczas Finału Zawodów Long Range European Championships w Drawsku Pomorskim, zaś w 2011 roku w Bydgoszczy drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17. Policjant reprezentował również Polskę w kategorii karabinu dowolnego w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. Rafał jest także srebrnym medalistą Finału Pucharu Polski Open. W 2014 roku, jako reprezentant Policji dolnośląskiej, wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014”, pozostawiając pokonanymi zawodników z 20 krajów całego świata. Rafał startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!