Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł poszukiwany za zabójstwo Polaka w Belgii

Data publikacji 28.06.2008

Policjanci z wydziału poszukiwań KGP zatrzymali 26-letniego Łukasza J. podejrzewanego o współudział w zabójstwie w belgijskim Berchem 42-letniego Polaka. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. To dzięki dobrej współpracy polsko-belgijskiej i działaniu Systemu Informacyjnego Schengen mężczyzna odpowie teraz za swoje czyny. 26-latek wpadł w ręce policjantów na stacji benzynowej w Mławie.

19 maja br. na ulicy w belgijskim Berchem policjanci znaleźli ciało 42-letniego Polaka. Mężczyzna zginął od ciosów w głowę. Belgijscy policjanci szybko ustalili, że ofiara wcześniej piła alkohol z czterema innymi mężczyznami w pobliskim mieszkaniu. Najprawdopodobniej w lokalu doszło do bójki. Funkcjonariusze ustalili też, że uczestnicy libacji poruszali się białym mercedesem na polskich numerach rejestracyjnych. Policjanci wykorzystując zdobycze techniki wiedzieli, że w aucie był m.in. 26-letni Łukasz J. Za mężczyzną wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

Na początku tygodnia policjanci z Belgii skontaktowali się z polskimi funkcjonariuszami i przekazali informację, że poszukiwany prawdopodobnie przebywa w Polsce. Policjanci z nowopowstałego wydziału poszukiwań i identyfikacji osób BK KGP zaczęli szukać 26-latka. Informacje, jakimi dysponowali pozwoliły ustalić, że Łukasz J. przebywa w Trójmieście. Policjanci pojechali więc do Gdańska. Tam obserwowali wytypowany samochód, w którym mógł być poszukiwany. Auto opuściło Gdańsk i ruszyło trasą do Warszawy. Kiedy policjanci mieli już pewność, że jednym z pasażerów busa jest 26-latek, zatrzymali auto do kontroli przy stacji benzynowej w Mławie. Łukasz J. został zatrzymany i przewieziony do komendy w Mławie. Teraz czeka go ekstradycja do Belgii, gdzie będzie odpowiadał za współudział w zabójstwie.

Łukasz J. był już notowany przez polską Policję: za wypadek drogowy po alkoholu, kradzież i rozbój.

Nagranie audio Wpadł poszukiwany za zabójstwo Polaka w Belgii

Pobierz plik Wpadł poszukiwany za zabójstwo Polaka w Belgii (format mp3 - rozmiar 1.6 MB)

Powrót na górę strony