Wałbrzyski policjant na podium w biegu na 24,5 kilometra

Data publikacji 12.09.2023

Aspirant sztabowy Grzegorz Karwacki z każdym kolejnym startem w zawodach sportowych udowadnia, że może walczyć o miejsca na podium z najlepszymi. Tym razem wałbrzyski policjant zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas imprezy „Garmin Ultra Race”, która w miniony weekend odbyła się w Radkowie. Funkcjonariusz dystans 24,5 kilometra po górskim terenie pokonał w czasie 2 godzin 50 minut i 38 sekund.

W miniony weekend wielki pasjonat sportów terenowych wystartował w kolejnym biegu długodystansowym. Tym razem aspirant sztabowy Grzegorz Karwacki pokonał blisko 25 kilometrów na górskiej trasie zawodów „Garmin Ultra Race”. Zawodnicy na tym dystansie wystartowali znad Zalewu Radkowskiego. Trasa przebiegała przez najpiękniejsze tereny Gór Stołowych. W tej kategorii zawodnicy mieli do pokonania podbiegi oraz zbiegi po granicy polsko-czeskiej o łącznych przewyższeniach sięgających 800 metrów.

Najlepszy biegacz Polak Damian Glapiak finiszował w czasie 1 godzina 55 minut 32 sekund. Na 253 sklasyfikowanych w biegu górskim zawodników aspirant sztabowy Grzegorz Karwacki uplasował się w kategorii OPEN na 68 miejscu z czasem 2 godzin 50 minut i 38 sekund, a w kategorii M50 stanął na trzecim stopniu podium.

Wałbrzyskiemu doświadczonemu policjantowi po raz kolejny życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do kolejnych celów sportowych.