Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka chciała odebrać dzieci ze szkoły

Data publikacji 12.09.2023

Wyszkowscy policjanci zostali wezwani do jednej z miejscowych szkół podstawowych. Powodem interwencji była pijana matka, która chciała odebrać dzieci uczęszczającego do I i III klasy. Jakby tego było mieszkanka powiatu wyszkowskiego w tym czasie opiekowała się jeszcze dwuletnią córką. Matkę podano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik – ponad 3 promile. Sprawa trafi wkrótce do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

We poniedziałek, 11 września 2023 roku około godz. 14.00 oficer dyżurny wyszkowskiej komendy policji otrzymał wezwanie do miejscowej podstawówki. Okazało się, że uczniów klasy I i III przyszła odebrać pijana matka pod której opieką jest jeszcze dwuletnia córka.

Pijana kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma ona w wydychanym powietrzu ponad 3 promile. Kobieta w tym stanie nie mogła opiekować się dziećmi. Na miejscu pojawili się również pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz załoga karetki pogotowia, która sprawdziła stan zdrowia dzieci.

Wyszkowscy policjanci o sytuacji natychmiast poinformowali Sąd Rodzinny. Decyzją służb do czasu wyjaśnienia sprawy dzieci pozostaną w pieczy rodziny zastępczej.

Teraz policjanci gromadzą materiał dowodowy w sprawie oraz badają sytuację rodziny. Całość dokumentacji zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzje co do dalszego losu rodziny. Taka niefrasobliwość może zakończyć się dla rodzica nawet ograniczeniem lub odebraniem władzy rodzicielskiej.

(KWP w Radomiu / sc)

Powrót na górę strony