Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wołowscy policjanci wyróżnieni przez komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu

Data publikacji 13.09.2023

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski wyróżnił dwóch wołowskich policjantów, którzy w dniu 2 września br. ruszyli z pomocą 73-latkowi i dzięki skutecznie prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przywrócili mu funkcje życiowe. Tym samym mundurowi po raz kolejny, kierując się słowami policyjnego motta „pomagamy i chronimy”, spełnili swój obowiązek ratując ludzkie życie.

We wtorek, 12 września br. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski wyróżnił dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wołowie mł. asp. Mateusza Żurawskiego oraz mł. asp. Michała Kaczmarka, którzy w nocy z 2 na 3 września 2023 roku dzięki zdecydowanym działaniom ratowniczym oraz profesjonalizmowi, uratowali 73-letniego mężczyznę, u którego ustały funkcje życiowe.

Przypomnijmy, że w sytuacji zagrożenia życia znalazł się 73-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Jego syn w trakcie jazdy samochodem zauważył, że przestał on oddychać. Nie wiedząc gdzie zwrócić się o pomoc, skierował się do miejsca, gdzie najbardziej jej się spodziewał, czyli wołowskiej komendy Policji. Mundurowi natychmiast ruszyli z pomocą i dzięki skutecznie prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wspólnie z ratownikami medycznymi, przywrócili mężczyźnie funkcje życiowe. 73-latek został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona dalsza fachowa pomoc medyczna. Wszystko to w duchu policyjnego motta „pomagamy i chronimy”.

Na spotkaniu zorganizowanym w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Szef dolnośląskiej Policji osobiście podziękował wołowskim mundurowym za wzorowe wykonywanie zadań i pogratulował wytrwałości i determinacji. Nie krył dumy z zaangażowanie tych policjantów w służbę oraz profesjonalizm, które przyczyniły się do uratowania ludzkiego życia. Dolnośląscy policjanci niejednokrotnie udowodnili, że każdego dnia zakładają granatowy mundur po to, by strzec bezpieczeństwa obywateli, jak głosi treść roty ślubowania.

(KWP we Wrocławiu / kc) 

Powrót na górę strony