Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad rodzicami

Data publikacji 14.09.2023

Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym spędzi 20-latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami. Za znęcanie się nad najbliższymi mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 10 września 2023 roku grójeccy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który stosował przemoc fizyczną i psychiczną nad rodzicami. Z informacji, które zdobyli mundurowi wynikało, że mieszkaniec gminy Goszczyn nadużywa alkoholu, poniża i wyzywa słowami wulgarnymi swoich najbliższych. Mężczyzna był także agresywny wobec rodziców, szarpał i popychał ich, wykręcał ręce i niszczył wyposażenie mieszkania. Trwało to kilka miesięcy. W dniu zatrzymania młody mężczyzna groził pozbawieniem życia przy użyciu noża. Nie była to pierwsza taka sytuacja, w przeszłości zdarzało się, że rodzice obawiali się o swoje życie. Nie wzywali jednak Policji, ponieważ myśleli, że zachowanie syna się poprawi.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna ponownie może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonych. Podejrzany został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut z art. 207 kodeksu karnego.

Sąd, oceniając zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o aresztowaniu 20-latka. Funkcjonariusze wczoraj przewieźli mężczyznę do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące.
Reagujmy na przemoc!

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy Policji. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby! Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj! Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112.

(KWP w Radomiu / sc)

Powrót na górę strony