Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust internetowy zatrzymany

Data publikacji 28.06.2008

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który za pośrednictwem portali internetowych dokonał szeregu oszustw. Zatrzymany swój proceder prowadził na terenie całego kraju. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z PG Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie i KP Szczecin N/Odrą prowadząc czynności operacyjne związane z szeregiem oszustw na jednym z portali internetowych, ustalili i zatrzymali 35-letniego Krystiana O. Mężczyznę zatrzymano na jednym z osiedli na terenie Szczecina. Krystian O.
odbierał list z kodem służącym do aktywacji konta, które założył na wymyślone nazwisko. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony.

Zatrzymany dokonując oszustw posługiwał się wieloma kontami, które zakładał na fikcyjne nazwiska. W ten sposób oferował do sprzedaży różnego rodzaju sprzęt elektroniczny. Mężczyzna pobierał pieniądze a oferowanego sprzętu nie dostarczał. Łączna suma strat jakie swoim procederem spowodował 35-latek to prawie 30 tys. zł.

Jak ustalono wobec mężczyzny na terenie całego kraju prowadzone są postępowania przygotowawcze związane z oszustwami internetowymi. Do tego za zatrzymanym rozesłany był list gończy. Na swoim koncie miał także 11 innych podstaw poszukiwawczych.

Mężczyzna usłyszał już pierwsze zarzuty. Wobec Krystiana O. zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony