Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrole polsko-czeskie na stałe

Data publikacji 28.06.2008

Już od lipca 2008 roku na terenie powiatu jeleniogórskiego oraz po stronie naszych południowych sąsiadów, pojawią się na stałe polsko-czeskie patrole policji. Ich celem będzie zwalczanie przestępczości narkotykowej, samochodowej, a także udzielanie wszelkiej pomocy turystom obu krajów.

Już od lipca 2008 roku na terenie powiatu jeleniogórskiego oraz po stronie naszych południowych sąsiadów, pojawią się na stałe polsko-czeskie patrole policji. Wśród nich, na drodze międzynarodowej nr 3 z Radomierza do Harachowa, będą pełnić służbę patrole mieszane policji ruchu drogowego. Z kolei patrole prewencyjne pojawią się w okolicach targowisk w Jeleniej Górze, gdzie obywatele Czech często przyjeżdżają na zakupy. Będą one również kierowane na szlaki turystyczne Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie ich głównym zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa turystom.

Celem tych patroli będzie zwalczanie przestępczości narkotykowej, samochodowej, a także udzielanie wszelkiej pomocy turystom obu krajów. Współpraca policji polskiej i czeskiej będzie realizowana także podczas zabezpieczeń imprez sportowych po obu stronach granicy - wszędzie tam, gdzie spodziewany będzie napływ kibiców obu krajów.
Powrót na górę strony