Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli bezpiecznie dotrzeć do szpitala kobiecie z krwotokiem

Data publikacji 15.09.2023

Służyć ludziom–obowiązek i przywilej, takie hasło przyświeca policjantom w codziennej służbie. Dzięki natychamiastowej reakcji i eskorcie funkcjonariuszy z wieluńskiej drogówki kobieta z silnym krwotokiem nosa szybko trafiła pod opiekę lekarzy.

W czwartek, 14 września 2023 roku około godziny 20.00 patrol ruchu drogowego w trakcie pełnionej służby w Wieluniu na ulicy Warszawskiej zwrócił uwagę na kierowcę peugeota, który przekroczył prędkość.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że powodem tego była niebezpieczna sytuacja. Mężczyzna w samochodzie wiózł 63-latkę, która miała silny krwotok z nosa. Sytuacja była na tyle poważna, że kobieta krztusiła się. W związku z pilną potrzebą wsparcia lekarskiego policjanci natychmiast podjęli decyzję o eskorcie. Po przekazaniu informacji oficerowi dyżurnemu wieluńskiej komendy, od razu włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne i wspólnie ruszyli w stronę wieluńskiego szpitala.

Szybka reakcja policjantów i sprawnie przeprowadzona eskorta pozwoliła kobiecie bezpiecznie dojechać do placówki medycznej gdzie uzyskała pomoc specjalistów.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony