Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 6-letniego chłopca

Data publikacji 15.09.2023

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego 6-letniego chłopca. Dziecko zaginęło na jednym z koszalińskich osiedli. W poszukiwania zaangażowane zostały wszystkie patrole podległe Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

W piątek, 15 września 2023 roku koło południa dyżurny koszalińskiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 6-letniego chłopca. Jak ustalono dziecko przebywało w mieszkaniu pod opieką matki. Kobieta straciła syna z zasięgu wzroku i już po chwili zorientowała się, że drzwi od mieszkania są otwarte, a chłopca nie ma. Podjęła samodzielnie próbę poszukiwania dziecka i po około godzinie, kiedy nie przynosiło to rezultatu, zadzwoniła na numer alarmowy.

Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny koszalińskiej komendy na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierował wszystkie podległe patrole koszalińskiej komendy oraz policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Mundurowi podjęli działania poszukiwawcze, wystawili posterunki blokadowe oraz patrolowali rejon przyległy do miejsca zdarzenia. Szybkie podjęcie działań przez policjantów przyczyniło się do tego, że chłopiec został odnaleziony cały i zdrowy trzy ulice dalej od miejsca zamieszkania.

Pamiętajmy o ważnym elemencie, że przy zaginięciu liczy się każda minuta i bardzo ważne jest jak najszybsze zgłoszenie o zdarzeniu pod numer alarmowym 112. Im mniej czasu upłynie od zaginięcia, tym większa szansa na szczęśliwy finał poszukiwań.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony