Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant mistrzem Europy w kulturystyce klasycznej

Data publikacji 28.06.2008

Aspirant Jerzy Pisulski z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze jako pierwszy Polak zdobył w kategorii powyżej 180 cm, Tytuł Mistrza Europy w Kulturystyce Klasycznej. Nie jest to pierwszy sukces policjanta - na przestrzeni ostatnich lat zajmował on czołowe miejsca w zawodach kulturystycznych.

37-letni Dzielnicowy gminy wiejskiej Mściwojów, z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze - aspirant Jerzy Pisulski jako pierwszy Polak zdobył w kategorii powyżej 180 cm, Tytuł Mistrza Europy w Kulturystyce Klasycznej w zawodach, które odbyły się w miejscowości Platja d'Aro w Hiszpanii.

Swoją karierę sportową rozpoczął on w 1991 roku, od zdobycia I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w kulturystyce w wadze do 80 kg. Do jego sukcesów z ostatnich lat zaliczyć należy zdobycie w 2003 roku mistrzostwa Polski MSWiA w kategorii wagowej do 125 kg w wyciskaniu sztangi leżąc, zajęcie III miejsca na Pucharze Polski w kulturystyce w 2006 roku, zajęcie w tym samym roku VI miejsca na mistrzostwach świata, zajęcie I miejsca na Pucharze Polski i IV miejsca na Pucharze Austrii w 2007 roku, oraz zdobycie Tytułu Mistrza Polski w kategorii "open", powyżej 180 cm, w 2008 roku.
Powrót na górę strony