Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant jadąc do służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 18.09.2023

Funkcjonariusz VIII Komisariatu łódzkiej komendy jadąc do służby uniemożliwił dalszą jazdę kompletnie pijanemu mężczyźnie. Szybkie i zdecydowane działanie policjanta położyło kres niebezpiecznej i skrajnie nieodpowiedzialnej eskapadzie 48-latka. Niebawem mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

W sobotę, 16 września 2023 roku około godziny 22.40, policjant pracujący na co dzień w Ogniwie Patrolowym VIII Komisariatu w Łodzi, w drodze na nocną służbę zauważył na wysokości ulicy Jana Pawła II w Tuszynie opla, którego kierujący jadąc w kierunku Łodzi miał widoczne trudności z utrzymaniem toru jazdy. Samochód prowadził z dużą prędkością wykonując przy tym niebezpieczne dla innych manewry.

Funkcjonariusz podejrzewając, że siedzący za kierownicą mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu bez wahania postanowił działać. Jadąc tuż za nim przekazywał na bieżąco informacje o jego położeniu do stanowiska dowodzenia łódzkiej policji. Mundurowy chcąc zapobiec potencjalnej tragedii na drodze, wykorzystał pierwszy dogodny moment  i gdy tylko pojazd sprawcy zatrzymał się na skrzyżowaniu ulic Rzgowska-Paradna, bezzwłocznie podbiegł do jego samochodu.

Po otworzeniu drzwi od strony kierowcy, poczuł silną woń alkoholu. Natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając 48-latkowi kontynuacje pijackiego rajdu.  Mężczyzna nie był zachwycony, chciał dalej w tym stanie podróżować, na co skutecznie nie pozwolił stróż prawa. Wyprowadził go z samochodu i wraz z nim oczekiwał na przyjazd funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjanta, w organizmie 48-latka stwierdzono ponad dwa promile alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem, kierującemu zatrzymane zostały uprawnienia do kierowania. Teraz za swoje bezmyślne i skrajnie niebezpieczne zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VII Komisariatu Policji w Łodzi.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony