Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o oszustwo

Data publikacji 19.09.2023

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu przy współpracy z Prokuraturą Rejonową Poznań Grunwald zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa na kwotę ponad 440 tys. złotych. Zatrzymanemu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z  Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu pracowali nad sprawą oszusta, który przez Internet miał wyłudzać towary i pieniądze od jednej z firm wysyłkowych. Proceder polegał na tym, że mężczyzna zamawiał różnego rodzaju sprzęt elektroniczny. Po otrzymaniu towaru informował firmę, że przesłany sprzęt jest uszkodzony i domagał się zwrotu pieniędzy lub wymiany sprzętu na nowy. Po uwzględnionej reklamacji mimo ciążącego na nim obowiązku zwrotu zakwestionowanych towarów sprzedawcy, wynikającego z obowiązującej procedury reklamacyjnej, nigdy żadnych przedmiotów nie odsyłał.

Policjanci ustalili, że w ten sposób wyłudził od sprzedawcy towar o wartości ponad 440 tysięcy złotych. Został zatrzymany 14 września br. w Poznaniu w miejscu zamieszkania. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu 22-latka sprzęt komputerowy mogący pochodzić z przestępstwa o wartości blisko 30 tysięcy złotych. W Prokuraturze Rejonowej Poznań Grunwald podejrzany usłyszał zarzut m.in. oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości i uczynienia z tego stałego źródła dochodu, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego prokurator zastosował poręczenie majątkowe oraz policyjny dozór.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony