Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porwanie, którego nie było

Data publikacji 28.06.2008

Wczoraj żarscy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca jednej z podżarskich miejscowości, który żądał miliona złotych za uwolnienie fikcyjnego zakładnika.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano, kiedy dyspozytorka pogotowia odebrała telefon od nieznanego mężczyzny, który powiedział, że jest związany i przetrzymywany w jakimś hangarze.

Po upływie pół godziny mężczyzna ponownie nawiązał kontakt z numerem alarmowym 999.Tym razem mężczyzna powiedział, że to on przetrzymuje 42-letniego mężczyznę i, że pozostały mu 24 godziny życia, a on żąda za jego życie miliona złotych.

Policjanci przez dwa dni prowadzili intensywne czynności śledcze i operacyjne, sprawdzali możliwe miejsca przetrzymywania osoby. Wczoraj wieczorem policjanci zakończyli działania zatrzymując 42-letniego Andrzeja G., który posiadał przy sobie telefon z którego wykonywane były połączenia.

W chwili zatrzymania mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 3,7 promila. Obecnie "żartowniś" trzeźwieje w komendzie, gdzie zostaną przedstawione mu zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie.

Kodeks karny przewiduje za to karę do dwóch lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony