Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki empatii młodych ludzi i szybkiej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii

Data publikacji 19.09.2023

Dzięki empatii młodych ludzi i szybkiej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii

Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie w okolicach ronda Olszewskiego zaczepiło dwoje młodych ludzi, którzy poinformowali mundurowych, że będąc w pobliskim lesie spotkali starszą panią, która nie pamiętała, gdzie się znajduje oraz jak się nazywa. Powiedziała tylko, że wyszła z domu na spacer.

Mundurowi postanowili pomóc odnaleźć rodzinę seniorki. Dowiedzieli się, że starsza pani może mieszkać niedaleko wraz z córką i wnuczką W pewnym momencie do policjantów podeszła kobieta, która okazała się córka seniorki.  Kobieta szukała mamy, która wyszła z domu rano.78- latka jest już pod opieką rodziny.

Pamiętajmy, ze w przypadku opieki nad osobami mającymi problemy z koncentracją, zapamiętywaniem czy też innymi schorzeniami utrudniającymi swobodne poruszanie się w przestrzeni publicznej ważnie jest wyposażenie tych osób w kartkę z danymi osobowymi, kontaktem telefonicznymi adresem zamieszkania. W przypadku napotkania takiej zagubionej osoby należy natychmiast powiadomić służby dzwoniąc pod numer 112.

Bądźmy czujni, nie przechodźmy obojętnie  obok osoby potrzebującej pomocy i wsparcia.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony