Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabrali porsche, aby odzyskać dług

Data publikacji 20.09.2023

Policjanci z Serocka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło w weekend na terenie gminy. Napastnicy najpierw grozili pokrzywdzonemu, że obleją jego samochód nieznaną substancją, a następnie przy użyciu siły fizycznej odebrali mu kluczyki od porsche i oddalili się z miejsca przestępstwa. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju. Jeden z nich, 40-latek, został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawiania wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę na jednym z parkingów na terenie miasta. Pokrzywdzony spotkał się z dwoma mężczyznami, w wieku 40 i 32 lat, w celu rozliczenia zobowiązań finansowych. Między mężczyznami doszło do utarczki słownej. Podejrzani grozili najpierw zniszczeniem samochodu pokrzywdzonego przy użyciu nieznanej substancji, a następnie siłą odebrali mu kluczyki od porsche i odjechali z miejsca zdarzenia.

Poszkodowany całe zdarzenie zgłosił na Policję. Jeszcze tego samego dnia mundurowi z Serocka zatrzymali 40-latka, a dzień później 32-latka. Odzyskali również skradzione porsche warte 700 000 złotych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego śledczy akta sprawy oraz zatrzymanych przekazali do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie prokurator prowadzący śledztwo przedstawił mężczyznom zarzuty. Obaj odpowiedzą za rozbój, dodatkowo 40-latek odpowie również za zniszczenie okularów pokrzywdzonemu.

Prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd Rejonowy w Legionowie po rozpatrzeniu wniosku Prokuratury jednego z podejrzanych objął środkiem zapobiegawczym i 40-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Obu mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

(KSP)

Powrót na górę strony