Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole przed festiwalem muzyki techno

Data publikacji 29.06.2008

Zatrzymanych 6 osób z narkotykami, dwóch kierujących po użyciu narkotyków i dwóch kierujących wbrew sądowemu zakazowi to efekt wzmożonych policyjnych kontroli przed festiwalem muzyki techno w Szczecinie.

W sobotę na Wałach Chrobrego w Szczecinie odbył się festiwal muzyki techno. Szczecińscy policjanci spodziewając się dużego zainteresowania tym wydarzeniem i możliwością przyjazdu zorganizowanych grup z całego kraju przeprowadzili działania kontrolne na głównych trasach wjazdowych do miasta. Oprócz policji w działaniach brali udział funkcjonariusze Izby Celnej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i Straży Ochrony Kolei.

W piątkowe popołudnie w Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie zebrali się wszyscy biorący udział w działaniach. Po odprawie ruszyli na wyznaczone miejsca. Przez cały dzień skontrolowanych zostało łącznie 243 samochodów.

W czterech przypadkach rutynowe kontrole zakończyły się ujawnieniem narkotyków. I tak: na ulicy Zwierzynieckiej został zatrzymany kierujący autem pod wpływem narkotyków i dodatkowo u jednego z pasażerów funkcjonariusze ujawnili narkotyki; na Autostradzie Poznańskiej zatrzymano pojazd z trzema osobami – w samochodzie były narkotyki; na ulicy Ku Słońcu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował pod wpływem i miał przy sobie narkotyki i na dworcu PKP został zatrzymany mężczyzna z narkotykami.

Zatrzymani z narkotykami to nie jedyne efekty działań. Dodatkowo zostały zatrzymane dwie osoby, które kierowały pojazdami wbrew sądowemu zakazowi – na ul. Cukrowej i Ku Słońcu oraz na dworcu zatrzymano mężczyznę, który miał przy sobie 30 „sztang” papierosów bez znaków skarbowych akcyzy.

Sam festiwal przebiegł bezpiecznie bez incydentów.
Powrót na górę strony