Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Realizowali fałszywe recepty

Data publikacji 29.06.2008

Dwaj młodzi mężczyźni wpadli w zasadzkę zorganizowaną przez wolskich wywiadowców. Panowie zrealizowali w jednej z aptek na Woli receptę, która była sfałszowania. Kupili lek przeciwbólowy, działający na ośrodkowy układ nerwowy wskazany do stosowania przy bólach o średnim i dużym natężeniu. Przy mężczyznach znaleziono kilkadziesiąt wizytówek aptek, kilka fałszywych recept i pudełka z lekami. Funkcjonariusze sprawdzają, na jaką skalę działali.

Obserwację jednej z aptek na Woli wolscy wywiadowcy rozpoczęli już około 17.30. Wiedzieli, że prawdopodobnie w tym miejscu zjawi się pewien mężczyzna, by zrealizować fałszywe recepty. Dwie godziny później funkcjonariusze zauważyli dwóch młodych ludzi wchodzących do sklepu. Gdy po kilku minutach wyszli, zostali wylegitymowani.

21-latkowie Marcin S. i Daniel J. oświadczyli, że przyjechali do Warszawy pociągiem i przy okazji wpadli, by kupić lekarstwa. Podczas kontroli znaleziono przy nich 8 opakowań bardzo silnych leków przeciwbólowych, paragon zakupu, kilkanaście wizytówek warszawskich aptek i kilka fałszywych recept.

Młodzi ludzie przyznali, że kupione w ten sposób medykamenty odsprzedawali z zyskiem innym zainteresowanym. Z policyjnych ustaleń wynika, że lekarstwo to w dużych dawkach działać może odurzająco. Sprawa trafiła już do śledczych. Teraz kryminalni sprawdzą źródło pochodzenia recept i skalę tego zjawiska.
Powrót na górę strony