Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielbiciel złotych łańcuszków

Data publikacji 29.06.2008

Kieleccy policjanci zatrzymali 19-latka, który podejrzewany jest o kradzież dwóch złotych łańcuszków. Mężczyzna, wykorzystując nieuwagę kobiet, najpierw podchodził do nich a później zrywał łańcuszki z szyi. Nim ofiara zdążyła się zorientować co się stało, sprawca szybko oddalał się z miejsca zdarzenia.

Do obu kradzieży doszło w ostatni piątek na jednym z kieleckich osiedli. O pierwszej z nich policjanci zostali powiadomieni przez 69-letnią kobietę. Jak się okazało młody mężczyzna podbiegł do niej na ulicy i bez żadnego słowa zerwał z szyi złoty łańcuszek o wartości około 250 złotych. Kilkadziesiąt minut później do dyżurnego zgłosiła się kolejna kobieta okradziona w ten sam sposób. Z ustaleń policjantów wynika, że tym razem sprawca kradzieży działał w bardziej bezczelny sposób. Najpierw podszedł do swojej ofiary i chwilę z nią porozmawiał. Później, tak jak w poprzednim przypadku, z szyi niczego złego niespodziewającej się 68-letniej kobiety, zerwał łańcuszek o wartości około 600 złotych.

Policjanci szybko przystąpili do działania. Dzień później na jednej z ulic miasta zatrzymali podejrzewanego o te kradzieże 19-latka.

Jeśli okaże się, że mężczyzna jest sprawcą obu tych zdarzeń, może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony