Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

10-miesięczny chłopczyk pobity przez opiekuna

Data publikacji 29.06.2008

Zarzut fizycznego znęcania się nad dzieckiem usłyszał 27-letni konkubent matki 10-miesięcznego chłopczyka. Jeszcze dziś policjanci wnioskować będą o jego aresztowanie. Policjanci we Włocławku wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do obrażeń ciała malucha. Chłopczyk trafił do domu małego dziecka.

Około godziny 21:00 dyżurny komendy policji we Włocławku otrzymał zgłoszenie z przychodni rejonowej. Lekarz powiadomił, iż w piątek do przychodni przyszła kobieta ze swoim 10-miesięcznym synkiem. Dziecko miało  liczne obrażenia. Pomimo wystawionego skierowania do szpitala matka dziecka nie stawiła się z placówce, co zaniepokoiło medyka. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania 18-latki. W mieszkaniu zastali matkę dziecka, jej 27-letniego konkubenta oraz jego 62-letnią matkę.

Ponieważ u 10-miesięcznego chłopca widoczne były ślady obrażeń, na miejsce wezwano pogotowie, które przewiozło malca do szpitala. W sprawie tej do wyjaśnienia zatrzymano Annę A. matkę dziecka, jej konkubenta Dariusza Z. oraz jego matkę. Policjanci natychmiast przystąpili do działań, przesłuchiwali świadków i gromadzili dowody przestępstwa. Zarzut fizycznego znęcania się na 10-miesięcznym chłopcem usłyszał 27-letni Dariusz Z. Funkcjonariusze już dostarczyli materiały do sądu rodzinnego, który przychylił się do wniosku mundurowych i umieścił dziecko w Domu Małego Dziecka we Włocławku, do czasu wyjaśnienie wszystkich okoliczności. W sprawie tej do dyspozycji prokuratora zatrzymano także matkę dziecka oraz matkę podejrzanego. W tej chwili są przesłuchiwane.

Jeszcze dziś policjanci we Włocławku wnioskować będą o aresztowanie podejrzanego. Za fizyczne znęcanie się nad dzieckiem grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Powrót na górę strony