Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany rowerzysta w kamerze monitoringu

Data publikacji 29.06.2008

Pechowo zakończyła się ostatnia impreza ze znajomymi dla Adama M. Młody człowiek wracał ze spotkania, które było suto zakrapiane alkoholem. Mimo to wsiadł na rower i postanowił wrócić do domu. W trakcie jazdy próbował jeszcze wypić puszkę piwa. Jego jazda zakończyła się w komendzie na Ochocie. Młody człowiek został zatrzymany dzięki kamerom monitoringu.

Tuż przed godziną 2:00 w nocy pracownik monitoringu poinformował dyżurnego jednostki o pijanym mężczyźnie. Kamery wychwyciły, jak młody człowiek idzie chwiejnym krokiem przez jezdnię, trzyma w ręku puszkę piwa i po chwili wsiada rower. Na nagraniach wyraźnie widać trudności, jakie ma młody człowiek, gdy próbuje ruszyć. Kilkakrotnie upuścił rower, a utrzymanie równowagi wyraźnie sprawiało mu poważne kłopoty. Podczas jazdy próbował jeszcze wypić puszkę piwa.

Młody człowiek na szczęście daleko nie pojechał. Powiadomiony patrol policji zatrzymał go już na następnej ulicy. Nietrzeźwy rowerzysta został zabrany do komendy przy ulicy Opaczewskiej. Podczas badania alkomatem okazało się, że ma on we krwi ponad 2 promile alkoholu. Policjantom tłumaczył, że chciał tylko bezpiecznie wrócić po imprezie do domu. Adam M. trafił do izby wytrzeźwień. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony