Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spełnili marzenie 4-letniej Wiktorii – wszystko dla jej zdrowia

Data publikacji 22.09.2023

Wiktoria to dzielna dziewczynka, ma dopiero 4-latka, a już od około 1,5 roku zmaga się z ciężką chorobą, którą jest guz mózgu. Już za kilka dni czeka ją druga operacja. Jednym z marzeń dziewczynki było, zwiedzić Komendę Policji, zobaczyć prawdziwą odznakę policyjną, radiowozy, a nawet… kajdanki. Spełniliśmy to marzenie – Wiktoria zagościła w słubickiej komendzie i spędziła czas w towarzystwie tygryska „Lupo” , maskotki Lubuskiej Policji.

Wiktoria jest małą, dzielną dziewczynką, która zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Niestety mimo wielu wyrzeczeń, podjętego leczenia i wielogodzinnej operacji, guza nie udało się usunąć w całości. Mimo to Wiktoria uśmiecha się i nie poddaje. Za kilka dni Wiktoria przejdzie kolejną operację, która mamy nadzieję spowoduje, że guz zagrażający życiu tej małej wojowniczki, będzie już tylko niemiłym wspomnieniem. To nie jeden problem, gdyż poprzez to wszystko Wiktoria zmaga się również, z niedowładem nerwu oraz problemami okulistycznymi - cierpi na silny światłowstręt. Wiktorię w walce wspierają rodzice, którzy ze wszystkich sił starają się przywrócić jej zdrowie i radosne dzieciństwo.

Wiktoria jak każdy z nas ma marzenia, a jednym z nich było zwiedzenie komendy Policji, zobaczenie odznaki policjanta, radiowozu, a nawet…kajdanek. Gdy zdradziła tą tajemnice rodzicom, Ci podjęli kroki do spełnienia tego marzenia. Jeden kontakt i słubiccy policjanci byli gotowi na wizytę małej Wiktorii. Jednak ze względów bezpieczeństwa dziewczynki, wizyta musiała mieć szczególny charakter z minimalizowaniem kontaktu, aby tuz przed planowaną operacją nie dopuścić do infekcji. Więc na tą specjalna okazję nasz Lupo przygotował się jak nigdy. Czyściutki i uśmiechnięty, przywitał Wiktorię w słubickiej komendzie, zaprezentował jej policyjne radiowozy, motocykl i policyjny sprzęt służbowy. Nie odstępował jej na krok, pomagał i chronił, a także bawił i powodował, że na jej twarzy ciągle pojawiał się uśmiech. Wiktoria zobaczyła również upragnioną legitymację i odznakę policjanta, a także kajdanki. Ta wizyta wywołała na wszystkich wiele emocji, policjanci ukradkiem obserwowali Wiktorię raz po raz ocierając łzę, żałując, że nie mogą aktywnie uczestniczyć w tej wizycie.

Spełniając marzenie Wiktorii, słubiccy policjanci wywołali uśmiech na jej buzi, a spotkanie z Lupo, radiowozy, motocykl i wręczony upominek, jak podkreślali rodzice, będą dla niej niezapomnianym przeżyciem.

Wiktoria, wszyscy policjanci życzą Ci szybkiego powrotu do zdrowia!

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

  • Dziewczynka siedząca na policyjnym motocyklu w obecności maskotki Lubuskiej Policji
  • Dziewczynka w obecności maskotki Lubuskiej Policji
  • Dziewczynka w obecności maskotki Lubuskiej Policji i policjantki

Film Policjanci spełnili marzenie 4-letniej Wiktorii – wszystko dla jej zdrowia

Pobierz plik Policjanci spełnili marzenie 4-letniej Wiktorii – wszystko dla jej zdrowia (format mp4 - rozmiar 9.92 MB)

Powrót na górę strony