Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zagubionemu w lesie mieszkańcowi gminy Narewka pomogli policjanci pełniący służbę #NaGranicy

Data publikacji 22.09.2023

Policjanci ze szczecińskiego oddziału prewencji znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. Jadąc późnym wieczorem drogą leśną w gminie Narewka zauważyli siedzącego na konarze drzewa mężczyznę. Okazało się, że 69-latek około 8 godzin wcześniej zgubił się w lesie. Był spragniony i zziębnięty.

To już kolejny raz, gdy policjanci ze szczecińskiego oddziału prewencji znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. W czwartek, 21 września 2023 roku późnym wieczorem, patrolując drogę leśną w gminie Narewka, zauważyli siedzącego na konarze drzewa mężczyznę.

W pobliskim rowie leżał rower. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci ustalili, że około 8 godzin wcześniej 69-latek zgubił się w lesie. Mieszkaniec gminy Narewka był zziębnięty i spragniony. Miał zdjęte obuwie. Powiedział mundurowym, że w strachu przed zwierzyną zdjął sandały i próbował wdrapać się na drzewo. Mężczyzna ogrzał się w radiowozie. Od mundurowych otrzymał wodę. Na szczęście 69-latek nie potrzebował pomocy medycznej. Policjanci zaopiekowali się seniorem i odwieźli go do miejsca zamieszkania.

(KWP w Białymstoku / sc)

  • policjanci w momencie odnalezienia mężczyzny w lesie
  • policjanci w momencie odnalezienia mężczyzny w lesie
  • policjanci pomagają wejść mężczyźnie do samochodu
Powrót na górę strony