Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 11-latka. Chłopiec został odnaleziony przez zastępcę komendanta komisariatu w Nowym Porcie

Data publikacji 22.09.2023

Dzięki zastępcy komendanta komisariatu w Nowym Porcie podkomisarz Katarzynie Okupińskiej wczorajsze poszukiwania zaginionego 11-latka zakończyły się sukcesem. Policjantka odnalazła chłopca na pętli autobusowej przy ul. Świętokrzyskiej. Chłopiec cały i zdrowy został przekazany pod opiekę mamie.

Wczoraj po godzinie 20:30 policjanci z komisariatu w Nowym Porcie przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 11-latka z Gdańska. Ze wstępnych informacji wynikało, że po godzinie 20.00 chłopiec wyszedł z mieszkania przed blok. Kiedy dziecko nie wróciło o wyznaczonym czasie, matka zaczęła szukać go na własną rękę. Gdy to nie dało rezultatu, powiadomiła Policję. Funkcjonariusze uzyskali informację, że chłopiec ma problemy ze zdrowiem.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Mundurowi wnikliwie sprawdzali każdy sygnał mogący przyczynić się do odnalezienia dziecka. Przeszukiwali pobliski teren, rozmawiali z napotkanymi osobami, dokładnie sprawdzali miejsca, gdzie mogłoby przebywać. Wszystkim patrolom oraz motorniczym tramwajów, kierowcom autobusów miejskich przekazano rysopis oraz zdjęcia poszukiwanego dziecka.

W poszukiwania 11-latka zaangażowała się także podkomisarz Katarzyna Okupińska – zastępca komendanta komisariatu w Nowym Porcie. Pani komendant po uzyskaniu informacji od matki chłopca, że 11-latek interesuje się komunikacją miejską, postanowiła sprawdzić pętle autobusowe i tramwajowe. Po godzinie 21:20  policjantka zauważyła zaginionego chłopca na pętli autobusowej przy ul. Świętokrzyskiej. Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę mamy.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony