Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego odnaleźli zaginioną seniorkę

Data publikacji 25.09.2023

Wałbrzyscy policjanci błyskawicznie zareagowali na sygnał członków rodziny o braku kontaktu z 78-letnią kobietą. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji funkcjonariuszy kobieta została odnaleziona. Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy pomóc.

W minioną sobotę około godziny 11:30 dyżurny z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu starszej, schorowanej kobiety. Z relacji rodziny seniorki wynikało, że mieszkanka Wałbrzycha w godzinach porannych wyszła z domu w dzielnicy Podzamcze i do chwili zgłoszenia nie powróciła do niego. Nie było też żadnego kontaktu z kobietą. Z uwagi na okoliczności zaginięcia, wiek kobiety oraz jej schorzenia natychmiast rozpoczęto działania poszukiwawcze.

Wszyscy funkcjonariusze, którzy tego dnia pełnili służbę w terenie, otrzymali informację o poszukiwaniach seniorki. Część policjantów zbierała informacje w miejscu zamieszkania kobiety, a pozostali wyposażeni w podstawowe informacje dotyczące 78-latki, rozpoczęli kontrolowanie miejsc, w których mogła przebywać kobieta. Szybka i sprawna reakcja policjantów przyniosła efekty.

Około godziny 15:00 patrol policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zauważył na jednej z ulic w dzielnicy Piaskowa Góra kobietę, której wygląd odpowiadał rysopisowi zaginionej. Okazało się, że i tym razem policjanci się nie pomylili, bo napotkana seniorka, okazała się zaginioną 78-latką. Wałbrzyszanką zaopiekowali się policjanci. Na szczęście nic jej nie dolegało. Cieszymy się, że starsza pani cała i zdrowa została odnaleziona.

To kolejna sytuacja, w której policjanci działają natychmiast bez zbędnej zwłoki, jak zawsze w tego rodzaju sytuacjach, najważniejsze dla nas jest szybkie i sprawne odnalezienie osoby. Warto w tym miejscu przypomnieć, że policjanci każde zgłoszone zaginięcie traktują indywidualnie w zależności od towarzyszących zdarzeniu okoliczności. Wszystkie czynności w sprawie poszukiwania zaginionego wykonywane są z należytą starannością z wykorzystaniem wszelkich możliwych środków technicznych, ale także osobowych, a co najważniejsze zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Aby pomóc Policji w poszukiwaniach zaginionego pamiętaj:

  • przekaż pełne dane oraz cechy charakterystyczne osoby zaginionej. Jeśli składasz zawiadomienie w jednostce Policji, zabierz ze sobą zdjęcie zaginionego (może być również zdjęcie w telefonie), co umożliwi jak najszybsze podanie rysopisu osoby zaginionej funkcjonariuszom policji;
  • podaj dokładny ubiór zaginionego, w jakim ostatnio go widziałeś;
  • ustal, gdzie w ostatnich dniach najczęściej przebywała zaginiona osoba, czy miała ulubione miejsca, w których chętnie spędzała czas sama. Wymień również osoby, u których zaginiona osoba mogła szukać schronienia oraz podaj dane osób, z którymi jest w stałym kontakcie;
  • zastanów się, czy w ostatnim czasie zaginiona osoba, nie przejawiała niecodziennych zachowań, czy nie mówiła o wyjeździe, rozpoczęciu życia na nowo, jeśli tak, natychmiast poinformuj o tym funkcjonariusza przyjmującego zgłoszenie;
  • przekaż informacje o chorobach osoby zaginionej, takich jak np. demencja, depresja, zaburzenia osobowości;
  • nie ukrywaj niczego przed policjantem, odpowiadaj na pytania zgodnie z prawdą. Wszystkie informacje związane z osobą zaginioną i jej życiem mogą być ważne.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony