Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W krótkim czasie dokonał trzech rozbojów z nożem

Data publikacji 26.09.2023

Policjanci z Grudziądza zatrzymali 33-latka podejrzanego o trzy rozboje z niebezpiecznym narzędziem. Do przestępstw doszło w miniony weekend w niespełna 8 godzin. Mężczyzna decyzją sądu trafił tymczasowo do aresztu na 3 miesiące.

Informacja do dyżurnego grudziądzkiej komendy wpłynęła w piątek (22.09.2023) około godziny 16.30. Na terenie byłych zakładów mięsnych na ul. Narutowicza, do przebywających tam dwóch chłopców (14 i 15 lat), miał podejść mężczyzna, który grożąc nożem zażądał wydania kosztowności. Nieletni oddali mu telefon komórkowy oraz łańcuszek.

Do kolejnego przestępstwa doszło niespełna 8 godzin później. W sobotę (23.09.23), nad ranem około 4.00 na peronie dworca kolejowego na ul. Dworcowej ten sam mężczyzna, również grożąc nożem tym razem 17-latkowi zabrał mu dwa telefony komórkowe.

Zaalarmowani o tym zdarzeniu dyżurni skierowali w to miejsce patrol prewencji. W tym samym czasie inni funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego, słysząc komunikat o rozboju, natychmiast udali się w rejon dworca. Znajomość terenu i doświadczenie policjantów pozwoliły na szybkie namierzenie i zatrzymanie sprawcy przestępstwa. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Grudziądza.   

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut 3 rozbojów z niebezpiecznym narzędziem, za co grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Grudziądzu aresztował podejrzanego tymczasowo na 3 miesiące.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony