Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 62-latka, który znęcał się nad swoją siostrą i szwagrem

Data publikacji 26.09.2023

Funkcjonariusz z puckiej dochodzeniówki przedstawił zarzut 62-letniemu mieszkańcowi powiatu puckiego, który znęcał się nad swoją rodziną. Jak ustalił funkcjonariusz, podczas licznych awantur domowych, sprawca przemocy wyzywał siostrę, obrażał ją, krytykował oraz popychał i szarpał, a swojego szwagra ponadto uderzał pięścią w twarz. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci z puckiej komendy przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym 62-letniego mieszkańca powiatu puckiego, który przez kilka miesięcy, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją siostrą i jej mężem. Policjant z puckiej dochodzeniówki dowiódł, że 62-latek, zamieszkując razem z siostrą i szwagrem, wszczynał awantury, podczas których wyzywał i krytykował domowników. Ponadto zakłócał nocny spoczynek, niszczył domowe mienie oraz zanieczyszczał wspólne gospodarstwo poprzez załatwianie potrzeb fizjologicznych w dowolnym miejscu wspólnego gospodarstwa. Dochodzeniowiec ustalił, że mężczyzna wymuszał pieniądze na zakup alkoholu i papierosów. W toku wykonywanych czynności policjant ustalił również, że mężczyzna kilkakrotnie uderzył swojego szwagra pięścią w twarz.  

Po ustaleniu okoliczności zdarzeń i zebraniu dostatecznych materiałów policjanci z puckiej patrolówki dokonali zatrzymania 62-latka podejrzanego o znęcanie się nad członkami rodziny. 62-latek został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania i osadzony w policyjnej celi. Skrupulatne zebrany przez śledczego materiał dowodowy potwierdził stosowanie przez 62-latka przemocy fizycznej i psychicznej wobec członków rodziny.

Po zapoznaniu się z aktami sprawy sąd wobec 62-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie, popychanie, ubliżanie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa z reguły nie jest incydentem jednorazowym, jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań przemoc może się powtórzy. Powiadom, jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj, aż wydarzy się tragedia!

(KWP w Gdańsku / kp)

  • policjant  z zatrzymanym mężczyzną podczas przesłuchania
  • zatrzymany mężczyzna zakuty w kajdanki
  • policjant  prowadzi zatrzymanego mężczyznę korytarzem
Powrót na górę strony