Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Etapowe negocjacje bolesławieckich policjantów zakończone uratowaniem osoby w kryzysie

Data publikacji 27.09.2023

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, po otrzymaniu informacji o osobie w kryzysie, która znajdowała się w sytuacji zagrożenia życia, rozpoczęli dwutorowe działania. Dyżurny, prowadząc rozmowę telefoniczną z mężczyzną, próbował doprecyzować miejsce jego przebywania i zyskać jak najwięcej czasu dla patrolu, który w tym czasie działał już w terenie. Wszystko po to, aby jak najszybciej dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy. Dzięki skutecznym działaniom policjantów mężczyzna trafił pod fachową opiekę medyków.

Policjanci z bolesławca otrzymali z zgłoszenie o mężczyźnie mogącym znajdować się w sytuacji zagrożenia życia. Informacja była mało precyzyjna, gdyż na terenie powiatu bolesławieckiego jest wiele miejsc w okolicach autostrady A4, jak wskazane w zgłoszeniu.

Mundurowi wiedzieli, że trzeba szybko działać, ponieważ życie ludzkie może być zagrożone.

Funkcjonariusze wytypowali pierwsze miejsce, w którym osoba w kryzysie mogła się znajdować, ale policyjny patrol nie znalazł tam poszukiwanego mężczyzny. W tym samym czasie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu rozpoczął telefoniczną rozmowę z potrzebującym pomocy, aby zyskać jak najwięcej czasu na działania oraz precyzyjnie ustalić, w którym miejscu jest rozmówca.

Negocjacje zaowocowały ustaleniem konkretnego miejsca przy autostradzie. Kiedy patrol policyjny znalazł mieszkańca powiatu bolesławieckiego, ten już znajdował się w sytuacji realnego zagrożenia życia i tylko sekundy i milimetry dzieliły go od tragedii. Policjanci rozpoczęli kolejny etap negocjacji i próby pomocy osobie, która wyraźnie tego potrzebowała.

Ostatecznie skuteczne działania mundurowych przyniosły oczekiwany efekt i młody mężczyzna odstąpił od realizacji dramatycznego aktu. Policjanci otoczyli tą osobę opieką, a następnie przekazali medykom.

(KWP we Wrocławiu / kc) 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony