Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wołowscy policjanci, narażając własne życie i zdrowie, zapobiegli tragedii

Data publikacji 27.09.2023

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie. Mundurowi z narażeniem własnego życia i zdrowia, weszli na dach budynku mieszkalnego, gdzie, dzięki swojemu doświadczeniu oraz umiejętnej perswazji, odwiedli niedoszłego samobójcę od dramatycznej decyzji. Mundurowi bez wahania podjęli skuteczne czynności ratownicze, dzięki czemu zapobiegli tragedii.

Tuż nad ranem dyżurny dolnobrzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, iż mężczyzna wchodzi na rusztowanie rozstawione przy jednym z budynków mieszkalnych. W związku z realnym zagrożeniem dla jego życia i zdrowia, dyżurny natychmiast skierował we wskazane miejsce funkcjonariuszy Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym.

Policjanci wiedzieli, iż muszą działać szybko, dlatego już po kilku minutach byli na miejscu. Wówczas zobaczyli na szczycie dachu domu jednorodzinnego zakrwawionego mężczyznę, który zamierzał odebrać sobie życie.

Jeden z mundurowych, narażając własne życie i zdrowie, natychmiast wszedł na spadzisty  dach, aby uniemożliwić młodemu mieszkańcowi powiatu wołowskiego targnięcie się na własne życie. Będąc już na górze, funkcjonariusz wykorzystując swoje doświadczenie oraz umiejętną perswazję, podczas długiej rozmowy odwiódł mężczyznę od tego dramatycznego kroku, a także opatrzył widoczną na jego głowie ranę.

Po przybyciu na miejsce straży pożarnej, przy użyciu specjalistycznego sprzętu, niedoszły samobójca został ściągnięty z dachu, a następnie przekazany Zespołowi Pogotowia Ratunkowego celem udzielenia mu specjalistycznej pomocy medycznej.

Po raz kolejny szybka i skuteczna reakcja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii. W tym przypadku ogromne znaczenie odgrywał czas, błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy na otrzymane zgłoszenie, a także ich umiejętności w prowadzeniu rozmów z osobami znajdującymi się w kryzysie emocjonalnym. Dzięki szybkiej reakcji oraz skutecznym i zdecydowanym działaniom st. post. Katarzyny Sierpień oraz st. post. Tomasza Twaroga, kolejne ludzkie życie zostało uratowane.

Pamiętaj, sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że Twój znajomy jest przygnębiony, zapytaj, jak możesz mu pomóc, uczul jego bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. Pamiętaj, że w takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony