Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stalowowolscy policjanci odznaczeni medalami im. podkomisarza Andrzeja Struja

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Wśród odznaczonych, znalazło się dwóch stalowowolskich policjantów, którzy w maju wyprowadzili z zadymionego mieszkania 34-letniego mężczyznę.

W piątek, 22 września Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył medale imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Medale otrzymali policjanci, którzy podjęli się ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia poza służbą,  albo podjęli się tego samego w czasie służby. W uroczystości wziął udział również Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk.

Odznaczenia odebrali funkcjonariusze z całego kraju. Wśród wyróżnionych znaleźli się stalowowolscy mundurowi - st. sierż. Artur Kamiński i post. Patryk Siek, którzy w maju br. wyprowadzili z zadymionego mieszkania 34-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze potwierdzili, iż słowa roty ślubowania „…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia …”, to nie tylko jeden z elementów uroczystości policyjnego ślubowania, ale maksyma, którą funkcjonariusze realizują każdego dnia.

(KWP w Rzeszowie / kp)

  • zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
  • Wyróżniony policjant z Komendantem Głównym Policji i Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji
Powrót na górę strony