Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polkowiccy policjanci udzielili pomocy porzuconym kotom

Data publikacji 27.09.2023

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach podjęli interwencję w związku z informacją o porzuconych w lesie kotach. Mundurowi wspólnie z wolontariuszami z Fundacji Life Code zaopiekowali się zwierzętami i przekazali je weterynarzowi, który udzielił im fachowej pomocy. Przypominamy, że znęcanie się nad zwierzętami to przestępstwo zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności.

Polkowiccy funkcjonariusze podjęli natychmiastową interwencję po uzyskaniu informacji od jednej z mieszkanek gminy Grębocice, która podczas spaceru w kompleksie leśnym odnalazła szczelnie zawiązany plastikowy worek, a w jego wnętrzu trzy małe koty.

Policjanci wraz z wolontariuszami z Fundacji Life Code zaopiekowali się kotami, które zostały przekazane do jednego z miejscowych lekarzy weterynarii, gdzie otrzymały fachową pomoc. Na miejscu zostały również wykonane czynności procesowe, które w przyszłości posłużą do wykrycia sprawcy opisywanego czynu.

Mundurowi apelują do osób posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o troskę i opiekę nad nimi. Nie bądźmy obojętnymi na krzywdę naszych braci mniejszych i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast informujmy odpowiednie służby.

(KWP we Wrocławiu / kc) 

Powrót na górę strony