Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzebnicki policjant brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Zapasach

Data publikacji 28.09.2023

W miniony weekend policjant z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy posterunkowy Maciej Marciszewski zdobył brązowy medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Miliczu. Funkcjonariusz trenuje od 2014 roku w sekcji zapaśniczej. Jednak nie jest to pierwsze tak wysokie osiągnięcie trzebnickiego funkcjonariusza, do sukcesów zalicza m.in. II miejsce Mistrzostw Polski Seniorów oraz III miejsce Olimpiady Młodzieży Kadetów.

W ubiegły weekend w Miliczu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Zapasach w Stylu Wolnym. Posterunkowy Maciej Marciszewski w swojej kategorii 97 kilogramów wywalczył brązowy medal. Jak twierdzi tegoroczni uczestnicy mistrzostw odznaczali się bardzo dobrą kondycją fizyczną oraz technicznym przygotowaniem do mistrzostw, co czyniło ich naprawdę trudnymi i groźnymi rywalami.

Prywatnie zawodnik ULKS Bizon Milicz, zawodowo funkcjonariusz Policji. Maciej Marciszewski na co dzień pełni służbę jako policjant Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Granatowy mundur założył w grudniu 2022 roku, gdyż, jak sami mówi, powodem wstąpienia w szeregi dolnośląskiej Policji była perspektywa stabilnego zatrudnienia, możliwość rozwoju, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym. Maciej jest zawodnikiem o dużym potencjale, a sport to dla niego sposób na życie i aktywna forma spędzania wolnego czasu.

Naszemu koledze gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów!

(KWP we Wrocławiu / kc) 

  • Policjant stoi przy radiowozie
  • Policjant posterunkowy Maciej Marciszewski na zawodach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Zapasach w Stylu Wolnym
  • Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Zapasach na tle radiowozu
Powrót na górę strony