Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwa trafił do aresztu

Data publikacji 29.09.2023

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą we współpracy z Prokuraturą Rejonową Poznań - Wilda zatrzymali prezesa Fundacji „Szlachetny Bohater”. Zarzuca się jemu liczne oszustwa oraz przestępstwa związane z niewypłacaniem pieniędzy od darczyńców. 34-latek decyzją sądu na wniosek Prokuratora i Policji został tymczasowo aresztowany.

W minioną niedzielę rano (24.09.2023) policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali prezesa Fundacji „Szlachetny Bohater”.

Cała sprawa miała swój początek w sierpniu br. kiedy po naszej publikacji dotyczącej poszukiwania osób, które mogły zostać pokrzywdzone działaniem wskazanych fundacji, policjanci otrzymali pierwszy sygnał, który wzbudził ich podejrzenia. Zgłoszenie dotyczyło wówczas działalności Fundacji „Szlachetny Bohater”.

Śledczy w porozumieniu z Prokuraturą Rejonową Poznań – Wilda postanowili to sprawdzić. Przedmiotem ich weryfikacji była działalność i legalność tej instytucji. W toku czynności okazało się, że pokrzywdzonych jej działaniem jest więcej osób. W związku z tym 24 września br. policjanci zatrzymali prezesa fundacji.

Jak się okazuje, dziesięć osób zostało pokrzywdzonych ich przestępczym działaniem, a może być jeszcze więcej.

34-latkowi zarzuca się głównie oszustwa darczyńców oraz przestępstwa związane z niewypłacaniem pieniędzy rodzicom podopiecznych tej fundacji. Mężczyzna po przedstawieniu prokuratorskich zarzutów decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.  

Ponadto w toku przeszukania policjanci zabezpieczyli dokumentację związaną z działalnością, gotówkę, laptopa oraz telefony komórkowe.

Przy tej okazji, przypominamy, że w dalszym ciągu toczy się śledztwo pod nadzorem Prokuratury Poznań – Grunwald, dotyczące nieprawidłowości w zakresie funkcjonowania  Fundacji „Łatwiej” , „Razem Łatwiej” lub „Razem Da się”.

Osoby, które mogły zostać poszkodowane przez którąkolwiek z wymienionych fundacji lub posiadają istotne informacje związane z ich działalnością prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu pod numerem telefonu 47 77 126-24 – z osobą prowadzącą postępowanie lub pod numerem 47 77 131 90.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony